Digitální univerzitní repozitář Univerzity Karlovy

Hlavní perex:
Digitální univerzitní repozitář Univerzity Karlovy.
Vedlejší perex:
Zpřístupňuje vysokoškolské kvalifikační práce, eprezenčku, výroční zprávy, výukové a studijní materiály, historické mapy Přírodovědecké fakulty UK a materiály Archivu UK.
Dostupnost:
Vzdálený přístup (z domova)
Přímý přístup (v rámci prostor UK)

Kdo může přístup získat: Univerzita Karlova

Další informace:

V rámci projektu se v současné době zpřístupňují vysokoškolské kvalifikační práce obhájené před rokem 2006. Později zveřejněné práce najdete v  Repozitaři závěrečných prací UK .

Kromě toho obsahuje naskenované často využívané studijní publikace - tzv. eprezenčka, digitalizované mapy Přírodovědecké fakulty UK a některé digitalizované dokumenty ze sbírek Univerzity Karlovy v Praze, do budoucna se plánuje zpřístupnění digitalizovaných rukopisů Archívu UK a dalších typů akademických prací (výroční zprávy, výukové a studijní materiály apod.)

Digitální univerzitní repozitář Univerzity Karlovy v Praze je provozován v systému DigiTool společnosti ExLibris, který umožňuje dlouhodobou archivaci, správu a zpřístupňování elektronických dokumentů v nejrůznějších formátech.

Vydavatel:
ExLibris