OSN – dokumenty (Informační centrum OSN v Praze)

Hlavní perex:
Publikace, digitální knihovna OSN.
Dostupnost:

Přímý přístup

Kdo může přístup získat: volně dostupný zdroj

Další informace:

Informační centrum OSN (UNIC) působí v Praze od roku 1947. Je součástí sítě 63 informačních center ve světě. Základním úkolem je poskytování informací o činnosti celého systému OSN. Provozuje internetovou stránku OSN v češtině, vydává měsíčník OSN v ČR, pořádá vzdělávací semináře, tiskové konference, informační kampaně, výstavy. Poskytuje informační servis newyorskému ústředí OSN i ostatním organizacím systému OSN. Plní zároveň úlohu zastoupení Sekretariátu OSN v České republice. UNIC udržuje pravidelný kontakt se státními orgány, přirozeným partnerem je Ministerstvo zahraničních věcí ČR. Poskytuje také servis a podporu představitelům OSN, kteří přijíždějí oficiálně do České republiky. Knihovna Informačního centra OSN je budována od roku 1947 a poskytuje informace o historii, činnosti, struktuře a dokumentaci OSN. Co v knihovně najdete? přes 14 000 odborných publikací z produkce OSN; 40 titulů periodik; videotéku s obsáhlou sbírkou filmů a dokumentů na VHS a DVD; informační a propagační materiály, plakáty; přístup do elektronických databází OSN; k využití je studovna vybavená počítačem, internetem (WiFi) a kopírkou.

Vydavatel:
Informační centrum OSN v Praze