SSRN – Social Science Research Network

Verze pro tisk
Hlavní perex: 
Social Science Research Network (SSRN) – tato databáze je určena k rychlému celosvětovému šíření společenských věd a výzkumu.
Dostupnost: 
Přímý přístup

Kdo může přístup získat: volně dostupný zdroj

 

Další informace: 

Je složena z několika specializovaných výzkumných sítí jednotlivých společenských věd. Každá ze sítí SSRN podporuje rychlé šíření výsledků výzkumu tím, že umožňuje vkládání abstraktů dokumentů. Zveřejňuje abstrakty dokumentů nejvyšší kvality, a to z výzkumů po celém světě. Spolupracuje se stovkami časopisů, nakladatelství a institucí, které poskytují "working papers" pro distribuci prostřednictvím eLibrary SSRN a abstrakty pro zveřejnění v elektronických časopisech SSRN.

ELibrary SSRN se skládá ze dvou částí: Databáze abstrakt, která obsahuje abstrakty z více než 276 500 studentských prací i připravované dokumenty, a elektronické knihovny, která v současné době obsahuje přes 227 300 plných textů dokumentů ve formátu Adobe Acrobat PDF. ELibrary zahrnuje také řadu výzkumných prací. Plné texty jsou zpřístupněny za polatek. Sítě vybízí čtenáře, aby komunikoval přímo s autory a dalšími účastníky výzkumu, zveřejňuje kontaktní informace včetně e-mailových adres. Také zajišťuje elektronické doručování dokumentů.

 
Vydavatel: 
Social Science Electronic Publishing, Inc.
Jazyk: 
angličtina
Předmětové zařazení: 
sociální vědy