9 nejoblíbenějších e-zdrojů

Top 9

9 nejoblíbenějších e-zdrojů na FSV UK

1. EBSCOhost

Databáze Ebsco umožňuje online přístup k tisícům elektronických časopisů a eknih ze všech oborů. Pro studenty FSV UK fakulta nakupuje přístup do těchto databází:

Communication & Mass Media Complete

Databáze nabízí plné texty a abstrakty časopiseckých článků z oblasti komunikace, masmédií, lingvistiky, rétoriky, logiky a dalších příbuzných oborů.

Political Science Complete

Databáze obsahuje plné texty publikací a kompletní indexování a abstrakty periodik. Tato databáze zahrnuje také referenční knihy a monografie a fulltextové referáty z konferencí, včetně materiálů asociace International Political Science Association.

2. Taylor & Francis Online

Tři kompletní kolekce renomovaného nakladatelství Taylor & Francis: Social Science & Humanities Library, Science & Technology Library a Medical Library.

Vše o Taylor & Francis Online

3. ProQuest Ebook Central

Tisíce odborných i populárně naučných časopisů, novin a dalších dokumentů.

V rámci rozhraní ProQuest Ebook Central jsou přístupné trvale nakoupené individuální e-knihy a e-knihy nakladatelství Karolinum.

Rozhraní umožňuje online i offline čtení (stažení na 14 dní), případně stažení požadované kapitoly v PDF.

Vše o ProQuest Ebook Central

4. JSTOR

JSTOR je digitální knihovna pro vědce, pedagogy a studenty a poskytuje přístup do kolekcí základních vědeckých časopisů v humanitních, společenských a přírodních vědách. Uživatelé mohou prohledávat plné texty, názvy, autorské údaje a abstrakty nebo procházet časopisy podle názvů a oborů.

Více o Jstor Arts and Sciences

5. Newton One (dříve Newton Media Search)

Největší elektronický archiv mediálních zpráv v České republice na nové platformě.

Vše o Newton One

6. CEEOL

CEEOL je fulltextovou databází časopiseckých článků a digitálních dokumentů z oblasti společenských a humanitních věd, vydávaných nebo zaměřených na střední, východní a jihovýchodní Evropu. Na platformě je také přístupné velké množství volně dostupného obsahu.

Více o CEEOL

7. SAGE

SAGE journals obsahuje plnotextové databáze recenzovaných odborných časopisů nakladatelství SAGE. Pro FSV jsou zakoupeny tři kolekce, a to z oblasti politických věd, sociologie a komunikačních studií.

Vše o SAGE

8. Press Reader (dříve Library Press Display)

Noviny v den jejich vydání, k dispozici je i archiv za poslední 3 měsíce. Všechny dokumenty jsou v původním formátu včetně reklam, obrazových příloh apod. Aktuální výtisky Independent, Sun, Washington Post, Guardian, Mladé Fronty a mnoha dalších. Podpora pro mobilní zařízení.

Vše o Press Reader

9. Factiva

Factiva je unikátní informační zdroj zpřístupňující klíčové informace především z oblasti obchodu a ekonomiky.

Vše o Factiva

Všechny e-zdroje pro FSV

V Portálu elektronických zdrojů najdete přehled všech e-zdrojů vhodných pro studenty a zaměstnance FSV. Současně tam najdete všechny zdroje dostupné pro celou UK.