Tisk a kopírování

Tisk a kopírování

  • v knihovně můžete černobíle i barevně tisknout a kopírovat ve formátu A4 a A3
  • pro uživatele z FSV probíhá tisk, kopírování a skenování samoobslužně v systému MyQ, je třeba mít platný průkaz a přístup do fakultního e-mailu
  • uživatelům mimo FSV s tiskem a kopírováním rádi pomohou knihovníci, obraťte se na knihovní pult
  • z novin s poškozenou vazbou a ze starších výtisků není možné vytvářet kopie na multifunkčních tiskárnách, můžete si ale udělat fotokopie vlastním digitálním fotoaparátem
  • ceník tiskových služeb

Jak tisknout s MyQ

Přihlašte se do webového rozhraní myq.fsv.cuni.cz (použijte údaje jako do CASu - číselná varianta uživatelského jména). Zde si nabijte kredit přes platební bránu, případně požádejte o asistenci knihovníka. Přímo z webového rozhraní dále nahrajte soubor, který chcete tisknout. Nahrávat soubory a dobíjet kredit můžete odkudkoliv - z domova, v MHD i v knihovně, z mobilu i počítače. Až budete u některé z kopírek, přihlásíte se buď svým průkazem, nebo PINem. Pak už se jen řídíte pokyny na displeji.

Pro tisk s MyQ lze využít i aplikaci. Pro spárování vaší studentské karty použijte volbu "Registrace karty" na terminálu, na který se přihlásíte pinem.

myq návod

Podporované formáty souborů: pdf, bmp, doc, docx, jfif, jpe, jpeg, jpg, mime, odp, ods, odt, png, ppt, pptx, tif, tiff, txt, xls, xlsx.

Lze nastavit barevný/černobílý tisk, jednostranný/oboustranný tisk a počet kopií. Nelze nastavit tisk pouze vybraných stran z dokumentu, tiskne se vždy celý, pokud tedy potřebujete pouze jeho část, rozdělte soubor a nahrajte požadovanou část.

Jak kopírovat a skenovat s MyQ

Přihlašte se do tiskárny pomocí svého průkazu či pinu. Vyberte rychlou kopii či skenování (předvybrané parametry pro rychlé kopírování nebo skenování), nebo panel skenování či kopírování (možnost pro pokročilé nastavení). Následujte pokyny na obrazovce. Pro tisk kopií je třeba mít nabitý dostatečně vysoký kredit. Naskenované dokumenty vám dorazí na váš fakultní e-mail.

Převádění kreditu z Uniflow

Pokud jste dříve používali systém Uniflow a zbyly vám v něm nahrané kredity, kontaktujte prosím knihovníky, kteří vám rádi zbylý kredit převedou do MyQ. Převádění kreditu je možné do 31.6.

Kopie na vyžádání

  • na objednání vám v omezené míře zhotovíme kopie z diplomových prací, velkoformátových materiálů, materiálů s omezeným přístupem
  • zajistíme kopie knih z našeho fondu, objednávejte přes katalog - vyhledejte požadovanou knihu a klikněte na Kopie - po zhotovení kopie budete informování - cena viz Ceník

Tisk a kopírování v Areálu Jinonice 

V prostorách knihovny v budově A naleznete samoobslužné kopírky se systémem řízení tisku MyQ. Nachází se v 1. NP a 3. NP. 

Kopírka 1NP

Kopírka 3NP

 

Další samoobslužné kopírky se systémem řízení tisku MyQ jsou pro vás k dispozici v budově B, místnosti B 105.

 

Kopírka B105