Provoz knihovny od 4. 1. 2021

Podle aktuálně platných opatření funguje knihovna pouze v režimu výdejního místa. Můžete si přijít vyzvednout předem rezervované knihy nebo vrátit prošlé výpůjčky. Studijní prostory zůstávají nadále uzavřeny.

Otevírací doba výdejního místa

Hollar: Po-Pá 9:00-16:00

Jinonice: Po-Pá 9:00-16:00

Opletalova: Út-Čt 10:00-14:00

Vracení knih mimo otevírací dobu knihovny Opletalova je možné prostřednictvím biblioboxu, který je umístěn před vchodem do knihovny.

Prodloužení výpůjček

Všechny výpůjčky, jimž končila původní výpůjční lhůta v průběhu ledna 2021, byly hromadně prodlouženy do začátku února 2021. Aktuální datum vrácení  si můžete ověřit v katalogu ve svém čtenářském kontě. Pozor, neprodlužovaly se dokumenty, jejichž výpůjční lhůta vypršela již před vyhlášením nouzového stavu.

Prodloužit výpůjčku lze pouze před uplynutím výpůjční doby. Výpůjční dobu nelze prodloužit pokud již bylo dosaženo max. výpůjční lhůty (po 2x prodlouženích), požaduje-li dokument jiný uživatel nebo pokud má stávající uživatel nesplněné závazky vůči knihovně (nevrácené dokumenty, nezaplacené poplatky atd.).

Uhrazení dlužných poplatků

Poplatky je možné uhradit následujícím způsobem:

• v hotovosti u výpůjčního pultu v době otevírací doby knihovny
  • kartou přes platební terminál (Hollar, Jinonice)
  • bankovním převodem
    • Číslo účtu: 85033011/0100
    • Variabilní symbol: 100170
    • Specifický symbol: ID osobní číslo (najdete ho pod svou fotografií na průkazu UK)
    • Zpráva pro příjemce: jméno a příjmení

Platby jsou možné pouze v Kč.

Odečtení pokuty ze čtenářského konta trvá obvykle 3 pracovní dny od zadání platebního příkazu.

Objednání knih

Objednávky si zadávejte předem, prostřednictvím Centrálního katalogu UK. Abyste si mohli zadat požadavek, musíte mít vytvořenou Jednotnou registraci do knihoven UK, viz Elektronická přihláška. Pokud jste již odsouhlasili elektronickou přihlášku, přihlašte se v katalogu ke svému čtenářskému kontu (přihlašovací údaje CAS/SIS). U vyhledané knihy, o kterou máte zájem, stačí v jednotkách FSV zvolit možnost "Požadavek" a v následujícím kroku rezervaci potvrdit. Podrobný návod naleznete na webu Ústřední knihovny UK. Pro objednané knihy si přijďte až poté, co od nás obdržíte e-mail s výzvou k vyzvednutí.

Vracení výpůjček

Přečtené knihy můžete vracet v otevírací době výdejního místa. V knihovně v Opletalově ulici i prostřednictvím biblioboxu, umístěného před vchodem do knihovny. Výpůjčky nám můžete zaslat i poštou, a to na naší adresu - viz Kontakty. V tom případě je nutné zvolit doporučenou nebo pojištěnou zásilku.