Provoz knihovny od 16. 11. 2020

Knihovna provoz listopad

Provoz knihovny od 16. 11. 2020

Knihovna pro vás funguje v režimu výdejního místa. Můžete si přijít vyzvednout předem rezervované knihy nebo vrátit prošlé výpůjčky. Vstup bude umožněn pouze jednotlivě a pouze do prostoru k výpůjčnímu pultu. Studijní prostory zůstávají nadále uzavřeny.

Hollar: Po-Pá 9:00-16:00

Jinonice: Po-Pá 9:00-16:00

Opletalova: Út, Čt 10:00-14:00

Výpůjčky a vracení knih mimo otevírací dobu knihovny Opletalova je možné dohodnout individuálně přes e-mail: knihovna_ies.fsv.cuni.cz.

Prodloužení výpůjček

Není nutné okamžitě vracet všechny zapůjčené dokumenty. Všechny výpůjčky, jimž končila výpůjční lhůta v období od 22. října 2020, byly hromadně prodlouženy, a to až do 7. prosince 2020. V této době nebude ani nabíhat zpozdné.

Pozor, neprodlužovaly se dokumenty, jejichž výpůjční lhůta vypršela již před vyhlášením nouzového stavu.

Objednání knih

Objednávky si zadávejte předem, prostřednictvím Centrálního katalogu UK. Abyste si mohli zadat požadavek, musíte mít vytvořenou Jednotnou registraci do knihoven UK, viz Elektronická přihláška. Pokud jste již odsouhlasili elektronickou přihlášku, přihlašte se v katalogu ke svému čtenářskému kontu (přihlašovací údaje CAS/SIS). U vyhledané knihy, o kterou máte zájem, stačí v jednotkách FSV zvolit možnost "Požadavek" a v následujícím kroku rezervaci potvrdit. Podrobný návod naleznete na webu Ústřední knihovny UK. Pro objednané knihy si přijďte až poté, co od nás obdržíte e-mail s výzvou k vyzvednutí.

Vracení výpůjček

Přečtené knihy můžete vracet v otevírací době našich knihoven. Výpůjčky nám můžete zaslat i poštou, a to na naší adresu - viz Kontakty. V tom případě je nutné zvolit doporučenou nebo pojištěnou zásilku.

Uhrazení dlužných poplatků

Poplatky je možné uhradit následujícím způsobem:

• v hotovosti u výpůjčního pultu v době otevírací doby knihovny
  • kartou přes platební terminál (pouze v knihovně Hollar)
  • bankovním převodem
    • Číslo účtu: 85033011/0100
    • Variabilní symbol: 100170
    • Specifický symbol: ID osobní číslo (najdete ho pod svou fotografií na průkazu UK)
    • Zpráva pro příjemce: jméno a příjmení

Platby jsou možné pouze v Kč.

Odečtení pokuty ze čtenářského konta trvá obvykle 3 pracovní dny od zadání platebního příkazu.